2 лютого 2024 р.

 


Гледінг походить від англійського glad — радість. Тож учнів навчають наповнювати радістю одне одного, «комфортити», робити трохи щасливішими.

Гледінг називають суперсилою, яка впливає на інших. У цій ідеї чимало такого, що задовольняє потреби дитини бути важливим для інших, впливати на події, заводити нових друзів, наслідувати дорослих.


 Недарма у початковій школі чимало дітей хочуть бути рятувальниками, пожежниками, лікарями.

Супергерої з гледінгу шукають щодня, кому здатні допомогти, й не лише у школі. Інколи це про «перевести бабусю через дорогу» або принести чаю втомленій мамі. Але далеко не завжди йдеться про допомогу діями чи працею. У більшості випадків можна допомогти словом.

У гледінга є авторка — норвезька тренерка з емпатії, авторка бестселерів і професійний ораторка Сірі Абрахамсен. Кілька десятиліть вона присвятила вивченню психології, філософії та соціології. Перемагала у номінаціях «Молодий лідер року» у 2019 році, «Соціальний підприємець року» та «Найкращий спікер» у 2021 та 2022 роках.


А ще гледінг це:

  1. Робити компліменти, зосереджуючись на гарних рисах людини та бути ввічливим.

  2. Розробляти проєкти, які покращать клімат у класі, школі та навіть громаді. Серед прихильників гледінгу були й історії, коли діти створювали бібліотечний клуб або шкільний театр, навіть притулок для тварин.

  3. Одним з завдань гледінгу також є й популяризація благодійності: деякі школярі допомагають малозабезпеченим родинам однокласників, опікуються дитячими лікарнями та притулками.


Немає коментарів:

Дописати коментар