Багатодітна сім'я

 



Багатоді́тна сім'я́  — сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім'ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та закладах вищої освіти, — до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Багатодітні сім’ї, які виховують трьох і більше дітей, мають право на наступні пільги:
50-відсоткова знижка на оплату житла (квартплату) в межах норм, передбачених законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

 50-відсоткова знижка на плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання, водопостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб (у межах норм, визначених законодавством);

 50-відсоткова знижка на вартість палива (у разі якщо відповідні будинки не мають центрального, газового та електроопалення, наприклад, приватні будинки, які опалюються твердим паливом).

Важливо!!! Пільги надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.
Багатодітній сім’ї, яка вперше отримала посвідчення, для отримання пільги на оплату житла та комунальних послуг, необхідно бути зареєстрованими в Реєстрі осіб, які мають право на пільги.

Багатодітним сім’ям, інформація про які є в Реєстрі, пільга з оплати житлово-комунальних послуг оформлюється на підставі:
заяви про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу;
декларації про доходи сім’ї пільговика;
довідки про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі (у разі оформлення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу).
Якщо сім’я проживає не за адресою реєстрації, а за іншою адресою, також треба додати офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання пільговика або довідку про статус ВПО або акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання.
Необхідні документи подати до Пенсійного фонду України можна:
Особисто. Потрібно прийти до обраного Пенсійного фонду України або до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Поштою. Можна надіслати документи поштою на адресу органу Пенсійного фонду: gu@kr.pfu.gov.ua
Онлайн. Потрібно подати документи через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок “Пенсійний фонд” чи через портал “Дія”.


Як і де оформити статус багатодітної родини

Для підтвердження статусу багатодітної сімʼї або дитини з багатодітної сім'ї потрібно зробити відповідне посвідчення. Документ видають дітям з 6 років і одному з батьків незалежно від місця проживання протягом десяти робочих днів з дати подання заяви. 

Таке посвідчення можна оформити у структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади або у ЦНАПі. 

Немає коментарів:

Дописати коментар