Практичні рекомендації для батьків: Як допомогти дитині після травматичної події
⚠️Постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 був затверджений Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, який визначає, що у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та Службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти. ❗️Поважна причина відсутності учня на заняттях підтверджується відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров'я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття), або учня (для повнолітніх учнів). ❗️Якщо здобувач освіти систематично пропускає заняття без поважної причини, а навчальний заклад не має інформації про те, де він знаходиться, то за законом батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності (частини 1-4 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Такі справи розглядають на засіданнях суду. Штрафи за цією статтею є досить високими: на перший раз попередження або штраф 850 – 1700 грн., якщо протягом року повториться те саме, то штраф буде від 1700 до 5100 грн. (без урахування судового збору). ❗️Батьки також несуть відповідальність за куріння дітьми цигарок, вживання алкоголю, скоєння дрібних крадіжок, хуліганства та ін. Аналогічне покарання передбачене і для тих батьків, чиї діти скоюють діяння, що містять ознаки злочинів або інші адміністративні правопорушення у віці від 14 до 16 років. ❗️Отже, навіть якщо заняття проводяться дистанційно💻, присутність дитини на уроках є обов’язковою, а контроль за цим покладається на батьків дитини. ❗️Відповідно до статті 55 Закону України «Про освіту», батьки зобов’язані сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання. ❗️Відповідно до ст. 53 Конституції України повна загальна середня освіта є обов’язковою. ❗️Згідно зі ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. При цьому забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини. ❗️Згідно з підпунктом 2 частини 1 статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона/він ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти.
Неформальні групи. Молодіжний рух "РЕДАН".
Інформацію про новий рух почали активно поширювати в медіа та соцмережах після масового затримання підлітків у ТРЦ великих міст росії. Причиною арештів стали масові бійки, які влаштували представники нової молодіжної субкультутри – “ПВК “Редан””.
Учасники називають себе “павуками”, зображення яких з цифрою 4 носять на одязі. Підлітки вважають себе “неформалами”, при цьому стверджують, що не мають стосунку до військових формувань, а “ПВК” (за аналогією з “ПВК “Вагнер””) назвалися “по приколу”.
Появу субкультури пов’язують з аніме-серіалом “Hunter x Hunter”, у якому є
бандитське угрупування під назвою “Геней Рьодан”, символами якого були павук і цифра 4.Основними центрами проведення зборів підлітків визначають людні місця, такі як: площі; торговельні центри; центральні частини міст.
Учacники cкoюють бійки прямo біля вкaзaних людних міcць. Для сутичок використовують: ножі, кастети, газові балончики, страйкбольні автомати.
Зокрема, в Тернополі було заарештовано 77 підлітків віком від 12 років. Серед них були особи старші 18 років. Працівниками ювенальної поліції була проведена профілактична бесіда з дітьми та батьками учасників.
В протистояння руху «Редан» створено групу «Антиредан», до якого підключився неформальний рух «Офники» (підлітки 14 років), які не визнають представників «Редан» та вступають з ними у фізичне протистояння.
Заклики збиратись на «сходки» розповсюджуються через соцмережі, в Телеграм-каналах. В Україні останнім часом з’явились безліч регіональних каналів, які координують дії підлітків. Їхні Telegram-канали та чати наповнені дописами про «Офників» та погроз на їхню адресу.
Відео з закликами вступити до так званого ПВК «Редан» набирають велику кількість охоплень в соцмережі Tik-Tok. Уже є канал у Telegram «ЧВК Україна», де створені чати для залучення підлітків до небезпечного угруповання з Києва, Рівного, Луцьку, Львова та Донецька. З метою організації вказаних зібрань у месенджері «Телеграм» в Тернопільській області почали створюватися тематичні канали: https://t.me/ternopil_redan, https://t.me/redanternopil, https://t.me/redan_tern. Загалом правоохоронці заблокували 18 каналів та спільнот, адміністратори яких створювали групи для розповсюдження цієї субкультури в Україні.
Підлітки себе кримінальною групою не вважають. Водночас пропагандистські російські ЗМІ стверджують, що “редани” – “психологічна операція України, яка радіє бійкам в російських ТРЦ”. У Росії давно “борються” з мангою та аніме, окремі з них забороняють у судовому порядку.
Скільки саме “реданів” в Україні, невідомо.
За дії, описані вище, передбачено як адміністративну (для батьків неповнолітніх), так і кримінальну відповідальність, яка наступає із 14 років.
Щоб запобігти деструктивній поведінці, поліція опублікувала поради для батьків:
• Спокійно, відкрито і прямо спілкуватися з дитиною, надати їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова і не квапити;
• Якщо дитина розповідає, куди вона ходить та як проводить свій час, варто проявляти якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; проявляти терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка;
• Опанувати інтернет-технології, мати власний акаунт і стати другом своїй дитині в соціальних мережах;
• Щотижня аналізувати вміст сторінок дитини, уважно читати її публікації, вивчати групи, до яких вона приєдналася;
• «Познайомитися» з віртуальними друзями дитини, звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;
• Показати дитині свою небайдужість, турботу про неї та запропонувати спільно провести час;
• Зосередитися на тому, щоб показати дитині її переваги, знайти сильні сторони та допомогти їй побачити себе унікальною особистістю;
• Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до вас, слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення).
Поліція нагадує, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в інтернет-мережі не контролюється.
Немає коментарів:
Дописати коментар