24 лютого 2023 р.

 


На сьогодні інтернет є безмежним простором для задоволення найрізноманітніших потреб дитини у навчанні й відпочинку, у комунікації з рідними, у самоствердженні й визнанні серед однолітків, в отриманні чергової порції інформації з фронту. Водночас всесвітня мережа може нести загрози здоров’ю й матеріальному добробуту своїх користувачів, де діти можуть бути як жертвами, так і потенційним джерелом загроз в Інтернеті.

Загроза в Інтернеті – це ймовірність завдання збитків, заподіяних здоров’ю людини (фізичному, психічному, соціальному благополуччю) та (або) її майну (матеріальному благополуччю) внаслідок користування Інтернетом. Розповсюджені загрози в Інтернеті: фейкова інформація, кібергрумінгсексторшен, секстинг, кібербулінг, інтернет-шахрайство, небезпечний контент, що містить порнографію та пропаганду насилля/екстриму/суїциду/заборонених речовин, інтернет-залежність, гемблінг/лудоманія та ін.

Мета поширення фейкової інформації:

  • формування необхідних маніпулятору думок та суджень, що певним чином задають напрям поведінки людей;
  • зниження здатності аудиторії критично оцінювати ситуацію;
  • створення атмосфери, у якій панують страх та пригніченість, з подальшим зловживанням нею для досягнення конкретних злочинних цілей.

Немає коментарів:

Дописати коментар